Εκπαίδευση (α/γ/δ)

Περιγραφή

Ο διαχειριστής/διαχειριστής στόλου διασφαλίζει κυρίως ότι όλα τα οχήματα χρησιμοποιούνται οικονομικά. Πρέπει να πληρούνται όλες οι προβλεπόμενες απαιτήσεις ασφαλείας. Πρέπει να διασφαλίζει ότι ο απαιτούμενος αριθμός οχημάτων είναι πάντα διαθέσιμος στο σωστό μέρος, ώστε να δίνεται στον προγραμματισμό η βέλτιστη βάση για την εκτέλεση όλων των μεταφορών και να διασφαλίζεται η ομαλή λειτουργία των διαδικασιών της εταιρείας. Εκτός από την οργάνωση και τον προγραμματισμό, ο διαχειριστής στόλου έχει μεγάλη ευθύνη προϋπολογισμού επειδή είναι υπεύθυνος για τα λειτουργικά έξοδα, τα διόδια και τη συμμόρφωση με όλες τις νομικές απαιτήσεις. Τα καθήκοντά του περιλαμβάνουν επίσης τη βελτιστοποίηση των διαδικασιών στη ροή εργασίας διαχείρισης στόλου και τη μείωση του κόστους. Κατά την προμήθεια νέων ή ανταλλακτικών οχημάτων, η ανάγκη πρέπει να αποσαφηνιστεί μαζί με τη διοίκηση, λαμβάνοντας υπόψη την επιχειρηματική ανάπτυξη. Όσον αφορά την αγορά νέων οχημάτων και τις τεχνικές προδιαγραφές τους, απαιτούνται καλές διαπραγματευτικές δεξιότητες με τους προμηθευτές.

Αρμοδιότητες / Κύρια Καθήκοντα
  • Η διαχείριση της ομάδας οχημάτων
  • Η ανάθεση των οχημάτων στους οδηγούς σε στενό συντονισμό με την εγκατάσταση υπερανάληψης
  • Η οργάνωση της συντήρησης και της υποστήριξης
  • Στρατηγικές Αγορών
  • Μέθοδοι χρηματοδότησης
  • Διαγωνισμοί για το στόλο
  • Αναφορά βασικών αριθμητικών στοιχείων, όπως η κατανάλωση καυσίμου, τα διανυθέντα χιλιόμετρα των οχημάτων ανά μήνα κ.λπ., και ο έλεγχος τιμολογίων
  • Τεχνολογία οχημάτων
  • Οδική ασφάλεια
  • Ευθύνη κατόχου
  • Διαπραγματευτικές δεξιότητες εσωτερικά και εξωτερικά
  • Αρχική εκπαίδευση οδηγών και άλλες ετήσιες οδηγίες
  • Αρχική εκπαίδευση οδηγών σε όλες τις διαδικασίες και τον εξοπλισμό της εταιρείας
  • Οι οδηγοί μιλούν για τη βιώσιμη μείωση του κόστους
  • Εισαγωγή ή συντήρηση πληροφοριών στο λογισμικό στόλου
Προσόντα / Απαιτήσεις
  • Ολοκλήρωσε με επιτυχία την εκπαίδευσή του ως τεχνικός μηχατρονικής μηχανοκίνητων οχημάτων με περαιτέρω εκπαίδευση ως πλοίαρχος μηχανοκίνητων οχημάτων και επαγγελματική εμπειρία
  • Φιλική εμφάνιση, έντονος προσανατολισμός ομάδας
  • Υψηλός βαθμός υπευθυνότητας, πρωτοβουλίας και επικοινωνιακών δεξιοτήτων
  • Δομημένος και προσεκτικός τρόπος εργασίας με υψηλά πρότυπα ποιότητας
  • Διαπραγματευτικές δεξιότητες
Παροχές απασχόλησης
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη μιας δυναμικής, αναπτυσσόμενης εταιρείας
  • Μια ομάδα με υψηλά κίνητρα
  • Ένας σύγχρονος χώρος εργασίας με ευέλικτο ωράριο εργασίας
  • Εταιρικό συνταξιοδοτικό καθεστώς / Παροχές που διαμορφώνουν το κεφάλαιο
  • Ευκαιρίες προσωπικής ανάπτυξης
Επαφή

BTS Logistik GmbH Αλφρέδο Μοργκανέλα Μάικλ Χέρμαν Νόι Στράσε 45 73277 Όουεν bewerbung@bts-logistik.com

Τρέχουσες κενές θέσεις εργασίας

Διαχείριση όλου του προσωπικού, συμβάσεις εργασίας, προγραμματισμός διακοπών, υποστήριξη στον προγραμματισμό του μισθολογικού κόστους, πρόσωπο επικοινωνίας για τους υπαλλήλους.

Αποτελείτε έναν στοιχειώδη σύνδεσμο για την περιοχή μεταφορών μας προς την Ελβετία, τη Μεγάλη Βρετανία καθώς και την Μπενελούξ και φροντίζετε όλες τις λεπτομέρειες για μια ομαλή διαδικασία.

Με το KAMAG Hofwiesel, προμηθεύουν την αποθήκη διανομής με ανταλλακτικά αμαξώματα. Ελίσσεται επιδέξια τα σώματα ανταλλαγής στην κατανεμημένη ράμπα εγκαίρως.

Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα.

Αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με αυτήν την προσφορά εργασίας μπορείτε να βρείτε στο αρχείο PDF για λήψη.

Μαζί με αυτούς τους άλλους αποστολείς 7, θα σχεδιάσετε και θα συντονίσετε μια μεγάλη ποικιλία διαδικασιών εφοδιαστικής. Εργαζόμαστε σε μια διαχειρίσιμη θέση. Γνωρίζεστε μεταξύ σας και η συνεργασία λειτουργεί. Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα.

Η BTS Logistik GmbH είναι ένας κορυφαίος πάροχος υπηρεσιών logistics που προσφέρει εξατομικευμένες λύσεις για τους πελάτες της από τη βιομηχανία επίπλων κουζίνας και γραφείου. Το χαρτοφυλάκιο των υπηρεσιών μας εκτείνεται ξεχωριστά, σε συνεννόηση με τους πελάτες μας, από τον προγραμματισμό της παραγωγής, το σχεδιασμό διαδρομών και την εφοδιαστική αποθήκης έως την παράδοση των επίπλων στον τελικό πελάτη. Χρησιμοποιούμε τεχνολογία αιχμής και είμαστε γνωστοί στον κλάδο μας ως ηγέτης καινοτομίας. Ξεκινώντας από τις δύο τοποθεσίες μας στο Owen (Βάδη-Βυρτεμβέργη) και το Melle (Κάτω Σαξονία), εξυπηρετούμε ολόκληρη τη Γερμανία και την Κεντρική Ευρώπη. Το τεχνολογικό μας προβάδισμα μας ξεχωρίζει από άλλους ανταγωνιστές της αγοράς. Ένα πράγμα είναι σαφές - οι δραστηριότητές μας σε ολόκληρη την αλυσίδα διαδικασιών δεν υπάρχουν για δεύτερη φορά. Τα καθήκοντά μας υπερβαίνουν κατά πολύ τη μεταφορά και την παράδοση των επίπλων κουζίνας.

ΘΈΛΕΤΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΆΚΛΗΣΗ;

Ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση εργασίας; Τότε πείτε μας πότε και πού μπορούμε να σας βρούμε και θα σας καλέσουμε αμέσως.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.