Χρηματοοικονομικός Λογιστής (Α/Γ/Δ)

Περιγραφή

Σε αυτή τη θέση, θα εργαστείτε στα κεντρικά γραφεία στο Owen (Βάδη-Βυρτεμβέργη) σε μια ομάδα δύο ατόμων και θα αναφέρετε απευθείας στη διοίκηση. Η δραστηριότητα περιλαμβάνει όλες τις λογιστικές πράξεις και τις πράξεις πληρωμών καθώς και την προετοιμασία των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων.

Αρμοδιότητες / Κύρια Καθήκοντα
  • Ανεξάρτητη επεξεργασία της χρηματοοικονομικής λογιστικής των εταιρειών μας
  • Εισπρακτέοι λογαριασμοί και πληρωτέοι λογαριασμοί, λογαριασμοί Γ/Λ και λογιστική περιουσιακών στοιχείων
  • Επεξεργασία πράξεων πληρωμής, επεξεργασία τραπεζικών λογαριασμών και λογαριασμών μετρητών, επεξεργασία προβλέψεων, δεδουλευμένα έσοδα, έξοδα ταξιδίου και διευκρίνιση λογαριασμού
  • Προετοιμασία και εκτέλεση προκαταβολικών δηλώσεων ΦΠΑ
  • Υποστήριξη στην προετοιμασία μηνιαίων, τριμηνιαίων και ετήσιων οικονομικών καταστάσεων των εταιρειών μας
  • Εκτέλεση λογιστικής κόστους και δραστηριότητας
  • Έλεγχος, δημιουργία αξιολογήσεων και στατιστικών
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία των οικονομικών και επενδυτικών αποφάσεων
Προσόντα / Απαιτήσεις
  • Επιτυχής ολοκλήρωση εμπορικής κατάρτισης με μετεκπαίδευση ως λογιστής (Α/Γ/Δ) ή κατάρτιση ως φοροτεχνικός (Α/Γ/Δ)
  • Πολυετής επαγγελματική εμπειρία στη χρηματοοικονομική λογιστική, το φορολογικό δίκαιο και τις ετήσιες οικονομικές καταστάσεις
  • Γνώση προγραμμάτων εφαρμογών DATEV (λογιστική, διαμόρφωση, κοστολόγηση και λογιστική δραστηριοτήτων)
  • Καλή γνώση χρήστη MS Office προγράμματα
  • Ανεξάρτητος, δομημένος, προσεκτικός και προσανατολισμένος στο αποτέλεσμα τρόπος εργασίας με υψηλά πρότυπα ποιότητας
  • Φιλική εμφάνιση με ομαδικό πνεύμα
Παροχές απασχόλησης
  • Μια ενδιαφέρουσα ανεξάρτητη δραστηριότητα και μια μόνιμη δουλειά
  • Καλή εκπαίδευση και μια παρακινημένη, ικανή ομάδα
  • Ένας σύγχρονος χώρος εργασίας με ευέλικτο ωράριο εργασίας
  • Ενεργός συμμετοχή στις εξελίξεις της διαδικασίας
  • Προώθηση της επαγγελματικής σας εξέλιξης μέσω ευκαιριών περαιτέρω εκπαίδευσης και κατάρτισης
  • Εταιρικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Σύνδεση με μέσα μαζικής μεταφοράς, στάθμευση εργαζομένων
Επαφή

BTS LOGISITK GMBH

Νόιε Στράσε 45
73277 Όουεν, Γερμανία

Τηλέφωνο: 07021 870 62

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: bewerbung@bts-logistik.com

Τρέχουσες κενές θέσεις εργασίας

Αποτελείτε έναν στοιχειώδη σύνδεσμο για την περιοχή μεταφορών μας προς την Ελβετία, τη Μεγάλη Βρετανία καθώς και την Μπενελούξ και φροντίζετε όλες τις λεπτομέρειες για μια ομαλή διαδικασία.

Με το KAMAG Hofwiesel, προμηθεύουν την αποθήκη διανομής με ανταλλακτικά αμαξώματα. Ελίσσεται επιδέξια τα σώματα ανταλλαγής στην κατανεμημένη ράμπα εγκαίρως.

Μαζί με αυτούς τους άλλους αποστολείς 7, θα σχεδιάσετε και θα συντονίσετε μια μεγάλη ποικιλία διαδικασιών εφοδιαστικής. Εργαζόμαστε σε μια διαχειρίσιμη θέση. Γνωρίζεστε μεταξύ σας και η συνεργασία λειτουργεί. Οι πελάτες έχουν αντίστοιχη αξίωση. Ως εκ τούτου, αφιερώνουμε πολύ χρόνο για την εισαγωγή σας έως ότου αποκτήσετε ανεξάρτητα και ανεξάρτητα ένα διασυνοριακό σύστημα εφοδιαστικής, συντονίσετε τις εκδρομές με την παραγωγή των κατασκευαστών και χρησιμοποιήσετε τον στόλο μας ανάλογα.

Αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με αυτήν την προσφορά εργασίας μπορείτε να βρείτε στο αρχείο PDF για λήψη.

Η BTS Logistik GmbH είναι ένας κορυφαίος πάροχος υπηρεσιών logistics που προσφέρει εξατομικευμένες λύσεις για τους πελάτες της από τη βιομηχανία επίπλων κουζίνας και γραφείου. Το χαρτοφυλάκιο των υπηρεσιών μας εκτείνεται ξεχωριστά, σε συνεννόηση με τους πελάτες μας, από τον προγραμματισμό της παραγωγής, το σχεδιασμό διαδρομών και την εφοδιαστική αποθήκης έως την παράδοση των επίπλων στον τελικό πελάτη. Χρησιμοποιούμε τεχνολογία αιχμής και είμαστε γνωστοί στον κλάδο μας ως ηγέτης καινοτομίας. Ξεκινώντας από τις δύο τοποθεσίες μας στο Owen (Βάδη-Βυρτεμβέργη) και το Melle (Κάτω Σαξονία), εξυπηρετούμε ολόκληρη τη Γερμανία και την Κεντρική Ευρώπη. Το τεχνολογικό μας προβάδισμα μας ξεχωρίζει από άλλους ανταγωνιστές της αγοράς. Ένα πράγμα είναι σαφές - οι δραστηριότητές μας σε ολόκληρη την αλυσίδα διαδικασιών δεν υπάρχουν για δεύτερη φορά. Τα καθήκοντά μας υπερβαίνουν κατά πολύ τη μεταφορά και την παράδοση των επίπλων κουζίνας.

ΘΈΛΕΤΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΆΚΛΗΣΗ;

Ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση εργασίας; Τότε πείτε μας πότε και πού μπορούμε να σας βρούμε και θα σας καλέσουμε αμέσως.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.